Haber

AK Parti Gençlik Kollarından Starbucks’ta Oturma Protestosu: Kahve Almadan Mekanı Kapattılar!

TCDD’nin ardından AK Parti Gençlik Kolları da Starbucks’ın Filistin’e destek veren bir sendikaya dava açmasına tepki gösterdi.

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan, yaptığı açıklamada, “81 il ve tüm ilçelerimizde Starbucks şubelerinde Filistin eşarplarımızla yarım saat oturarak ‘??? ??????? ??????’ gösterisini gerçekleştiriyoruz.”

Geçtiğimiz günlerde Filistin’e dayanışma bildirisi yayınlayan “Starbucks Workers United” sendikasına dava açan Starbucks’a ilk tepki TCDD’den geldi.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık A.Ş., YHT kafeteryalarını işleten şirkete Starbucks ürünlerinin satılmaması yönünde bildirimde bulundu.

Starbucks’a bir tepki daha AK Parti Gençlik Kolları’ndan geldi. Gençlik Kolları üyeleri gruplar halinde 81 ildeki Starbucks’a giderek hiçbir ürün almadan ‘kapatma’ eylemi gerçekleştirdi.

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan, sosyal medya hesabından açıklama yaparak şunları söyledi:

“?? ?????????? AK Parti Gençlik Kolları (AK GENÇLİK) olarak 81 ilimiz ve tüm ilçelerimizde Starbucks şubelerimizde Filistin eşarplarımızla yarım saat oturduk ve ‘??? ????’ sloganları attık. ??? ??????’ gösterisini yapıyoruz. Bu eylemimiz soykırıma uğrayan Filistin halkına destek olmak ve soykırımı gerçekleştiren İsrail ve destekçilerine ‘???’ demektir.

Bu barışçıl eylemin amacı çocukları, kadınları ve hastaneleri hedef alan bombalara karşı durmaktır.

AK Gençlik olarak tüm dünyaya #DurDeyin diyoruz.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
-
Başa dön tuşu