Haber

Binali Yıldırım’dan Sinan Ogan’ın sorusuna yanıt!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım, TRT Haber’de katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nin ikinci turunda kimi destekleyeceği merak edilen Sinan Ogan’la ilgili soruyu yanıtladı. Binali Yıldırım, açıklaması öncesi Sinan Oğan’ı ziyaret edeceklerini bildirdi.

Yıldırım yaptığı açıklamada şunları söyledi: ’28 Mayıs’ta Sinan Ogan kararını açıklayacak. Akıllarından geçenleri kehanet etmeyeceğim. Sinan Ogan’ın hassas olduğu ve büyük önem verdiği konular bizim de önemsediğimiz konulardır. Farklılaşan sorunlar var mı? Orada. Ekonominin yönetilme biçiminde bazı sorunlar var. Mülteciler var mı? Aslında değil. Ama ne yazık ki mültecileri bize karşı kullanamayacak kadar abartarak propaganda yapıyorlar.”ifadeleri kullandı.

‘İNSANLAR HIZLI BİR ŞEKİLDE ORAYA GİDECEK’

Yıldırım’ın sözlerinin devamında, “İnsan can güvenliğinden daha değerli bir şey var mı? Buraya gelirler, sahip oldukları her şeyi hayatlarıyla birlikte bırakırlar. Suriye’de otorite boşluğu oluştu. Oradaki rejim kimisini düşman, kimisini dost olarak görüyor. Uluslararası sözleşmelerde bir insan can güvenliği ile karşı karşıya kalıyorsa ben onu kabul etmiyorum diyemezsiniz. Biz ne yapıyoruz? Önce Fırat Kalkanı Harekatı’nı gerçekleştirdik. O bölgeyi kontrol altına aldık. Ardından Zeytinlik Afrin Harekatını gerçekleştirdik. Orada bölgeyi kontrol altına aldık. Geçen yıl Barış Pınarı Harekatı ile güvenlik şeridimizi genişlettik. Bu güvenlik şeridinin oluşturulmasının artık iki önemli katkısı vardır. Terörist bir devleti önlemek için ikincisi, terörü sonumuz gelmeden önlemektir. Oradaki otorite boşluğu kısa sürede biterse eminim ki insanlar oraya hızlı bir şekilde gitmiş olacaklardır.’‘ söz konusu.

‘MÜLTECİLER GİDECEK’

Mülteciler hakkında da konuşan Yıldırım, “Mülteciler ülkelerine gidecek. Gitmeleri için ilk etapta 1 milyon mülteci göndereceğiz. Çünkü İdlib tarafında onların yaşaması için yerler, evler, okullar yapıyoruz, güvenliği sağlayacak altyapıyı oluşturuyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu