Haber

Ensonhaber’in konuğu Adem Metan: Erdoğan siyaseti bırakmadıkça bu ülkede onu yenmek çok zor.

Türkiye’nin aylardır heyecanla beklediği 14 Mayıs seçimi dün gerçekleşti.

Milyonlarca seçmen kararını verdi ve yoğun bir katılımla sandık başına gitti.

Sıra sandıkları saymaya geldi.

Bu süreçte büyük bir coşku ve heyecanla beklenen sandık açılışı ve oy sayımı uzun saatler sürdü.

Veri akışı devam ederken, muhalefet cephesinden İBB Lideri Ekrem İmamoğlu ve ABB Lideri Mansur Yavaş 4 kez canlı yayına girerek zafer mesajları verdi.

Son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan beklenen balkon konuşmasını yaparak kendisini bekleyen milyonlara seslendi ve seçmeni teselli etti.

Ensonhaber’de Adem Metan

Resmi olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci tura kaldı.

Seçim döneminde canlı yayın yapan Ensonhaber, seçimin ardından YouTube ekranlarında da yer aldı.

Bugün yine abonelerle buluşuyoruz ‘Gündem ÖzelGazeteci Adem Metan’ı ‘ programında konuk eden İlker Koç gündemi değerlendirdi.

“Erdoğan seçmenin gözünde siyasetçiden çok kardeştir”

Burada değerli açıklamalarda bulunan Metan, şu ifadeleri kullandı:

Tayyip Erdoğan, Soğuk Savaş dönemi siyasetinden geliyor. Tayyip Erdoğan’ı hafife alıyorlar. Tayyip Erdoğan kimliği ve seyircisiyle hafife alınacak bir siyasetçi değil. Tayyip Erdoğan sadece bir siyasetçi değil. Bakanlarına milletvekili olacağım diyor, bir kişi itiraz etmiyor. Atadığı bakanlar… Süleyman Soylu gece gündüz 24 saat çalıştı. Murat Kurum İstanbul 1. bölgede ayak basmadığımız yer bırakmadı. Spor Bakanı İzmir’de oylarını düşürmedi.

Hatta bu süreci incelediğinizde Tayyip Erdoğan’ın nasıl bir lider olduğunu görürsünüz. Tayyip Erdoğan, seçmenin gözünde bir siyasetçiden öte bir kardeş olduğunu dün gece gördük. Bir kardeş, bir baba, bir dede. Ailenin bir üyesi gibi oldu. Siyaseti bırakmadığı sürece bu ülkede Tayyip Erdoğan’ı yenmek çok zor. Muhalefet bunu çok iyi okumalı. Seçim yaparken Tayyip Erdoğan’ı eleştirdiğiniz dakikanın prestijiyle taraftarınızdan zerre oy alamıyorsunuz.

enezhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu