Haber

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Trabzon’a gelişinin 99. yıl dönümü

Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Trabzon’a gelişinin 99. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Yıldırım, mesajında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 15 Eylül 1924’teki büyük vatan yolculuğunun en önemli duraklarından biri olan Trabzon’u 99 yıl önceki varlığıyla onurlandırdı.”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ülkenin milli şuurunu, birlik ve beraberliğini güçlendirmek, Trabzon halkının Kurtuluş Savaşı mücadelesi ve vatan müdafaasındaki fedakarlıklarını ve kahramanlıklarını takdir etmek amacıyla 1924 yılında Trabzon’u ziyaret ettiğini vurgulayan Yıldırım, bu duyguların aktarıldığını söyledi. Vatan ve millet sevgisi bugün de aynı. Heyecanla yaşanmaya ve yaşatılmaya devam edildiğini, bunun en gerçekçi örneğinin ise şehit Eren Bülbül olduğunu belirtti.

Yıldırım şunları söyledi:

“Mustafa Kemal ile Trabzon halkını bu coğrafyada buluşturan bu birliğin temel amacı, Türkiye’nin bütünlüğünü, milletin bağımsızlığını ve esaslı bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin ebedi varlık idealini yeniden kazanmaktı. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizi “Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 99 yıl önce kentimize ilk gelişinin yıl dönümünde aziz hatırasını saygıyla anıyorum.”

habergundogmus.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
-
Başa dön tuşu