Ekonomi

Koçfinans Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Farkındalık Kategorisinde farkındalık ödülü aldı

Koçfinans Turuncu Kanatlar Yeterlilik Hareketi, Kadın Dostu Markalar Platformu tarafından Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Farkındalık Kategorisi’nde farkındalık ödülüne layık görüldü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak için teknoloji ve inovasyon alanında kadın çalışan sayısını artırmayı taahhüt eden Koçfinans, geleceğin kadın mühendislerini desteklemek için Mentorluk ve Burs Projesi’ni de hayata geçirdi.

Koçfinans Turuncu Kanatlar Uyum Hareketi çerçevesinde konumlanan proje, ilk yılında Kadın Dostu Markalar Farkındalık Ödülleri’nde “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Farkındalık Kategorisi”nde ödül aldı.

Koçfinans, teknoloji ve inovasyon alanında kadın mühendis sayısını artırmak için Anadolu’daki üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği yaparak geleceğin mühendislerine mentorluk ve burs desteği sağlıyor. 1 akademik yıl eğitim alan 33 kız öğrenciye mentorluk desteği vermektedir.

Yüzde 50 kadın-erkek çalışan oranı ile sektörünün örnek firmalarından biri olan Koçfinans’ın mentorluk ekibi ile süreci tamamlayan gençlere, BT ve Ar-Ge departmanlarında kısa ve uzun dönemli staj imkanı sunuluyor. , uzaktan yarı zamanlı çalışma ve şirket içinde istihdam.

“Bu ödül bizim için büyük bir motivasyon kaynağı oldu”

Kadın Dostu Markalar Platformu Ödül Töreni’nde konuşma yapan Koçfinans Bilgi Teknolojileri ve Ar-Ge Müdürü Hasret Ekşioğlu Kumuk yaptığı açıklamada, kadınların her alanda eşit hak ve özgürlüklere sahip olduğu bilinciyle kadınların çalışmalarına yön veren projelerin hayata geçirildiğini belirtti. toplumda alan ve marka gücü ile toplumsal farkındalık yaratan yarışmaya katıldı.

Kumuk, “Ana hedefimiz 33 geleceği parlak genç kız sayımızı artırarak büyümek ve daha fazla genç kız çocuğunu destekleyerek teknoloji sektöründe cinsiyet eşitliğini sağlamaktır.” terimini kullandı.

Mentorluk programlarına katılan gençlerin, Koçfinans’ın çevik çalışma prensibini deneyimleyeceklerini ve kendilerini şirketin bir parçası gibi hissedeceklerini belirterek, veri analitiği ve AE-GE konularında donanım kazanacaklar. “Bu ödülü ilk yılımızda almak bizim için büyük bir motivasyon kaynağı oldu. Birçok üniversite öğrencisine ulaşma ve onları kariyerlerinde bir adım öteye taşıma misyonumuzu sürdüreceğiz.” açıklama yaptı.

varto-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu