Haber

Polisten çevre dostu denetim

Osmangazi Belediyesi, ilçenin çeşitli noktalarına kaçak moloz dökerek görüntü ve çevre kirliliğine neden olan kişi ve kurumlara cezai işlem uyguladı. Belediye ekipleri, 2023’ün ilk 7 ayında kaçak moloz attığı tespit edilen 82 kişi ve kuruma toplam 317 bin lira para cezası verdi.

Osmangazi Belediyesi, ilçede belirlenen alanların dışına moloz, hafriyat ve benzeri atıklar atanları dışarı çıkarmıyor. Zabıta ekipleri, ilçenin farklı yerlerinde hoşa giden malzemeler, inşaat atıkları, moloz veya benzeri hafriyat atıkları dökerek çevre kirliliği oluşturan ve bazı bölgelerde yol güvenliğini tehlikeye atan kişi ve kurumlar hakkında Kabahatler Kanunu’na göre cezai işlem uyguluyor. İzinsiz moloz döken gerçek kişiler, kendi yerleri olsa bile 1.295 TL’den 40.189 TL’ye, kurumlara 1.295 TL’den 67,39 TL’ye kadar para cezası kesiliyor.

Emniyet Müdürlüğü bünyesinde özel ekip oluşturan ve izinsiz moloz, inşaat atıkları ve çöplükleri tespit etmek için gece gündüz drone ile takip eden ekipler, 2023’ün ilk 7 ayında çevre kirliliğine neden olduğunu belirledikleri 82 kişi ve kuruma ceza kesti. , toplam 317 bin lira. Osmangazi Belediyesi yetkilileri, vatandaşları boş arazilere moloz ve inşaat atıklarını dökmemeleri konusunda uyardı, dökülenleri gören vatandaşlardan belediyeye haber vermelerini istedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberalacakaya.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
-
Başa dön tuşu