Haber

TDP Genel Başkanı Sarıgül gündemi değerlendirdi.

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Meclisin yetkilerinin artırılmasını destekliyoruz ama yeterli bulmuyoruz. Meclisi güçlendirecek güçlü milletvekilleridir.” söz konusu.

Sarıgül, parti merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’de kadınlara milletvekili seçme ve seçilme hakkı tanıyan yasal düzenlemenin üzerinden 88 yıl geçmesine rağmen kadınların siyasette temsilinin istenilen düzeye ulaşamadığını söyledi.

“Kadınların ve gençlerin önünü tıkayanlar delegeler, siyaset baronları.” Sarıgül, parti olarak siyasete fırsat eşitliği ve adalet getirdiklerini savundu.

Piyasadaki ve marketteki pahalılığa işaret eden Sarıgül, “Marketlere pahalı yükleyerek beceriksizliğinizi kapatamazsınız. Marketler pahalı yapıyorsa 20 yıldır perakende yasasını neden çıkarmadınız? yıl?” dedi.

6’lı masanın, anayasa taslağını heyetleriyle birlikte incelediğini belirten Sarıgül, şunları kaydetti:

“Türkiye Değişim Partisi olarak bir kişinin bütün ülkeyi tek başına yönetmesini yanlış bulmuyoruz. Tarafsız bir cumhurbaşkanı, güçlü bir Meclis, bağımsız bir yargı istiyoruz. Bu açılardan bakınca aynen söylediğimiz anlaşılıyor. Altılı masa, yetkilerini artırarak TBMM’yi güçlendirmek istiyor. Biz TBMM” “Meclisin yetkilerinin artırılmasını destekliyoruz ama yeterli görmüyoruz. Güçlü olan milletvekilleridir. Meclisi güçlendirecektir. Bir milletvekilinin gücünü belirleyen, nasıl seçildiği ve arkasındaki seçim temelidir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu