Ekonomi

Davos, iklim krizi protestolarına sahne oldu

Davos’ta Postane Meydanı’nda düzenlenen protestolara çok sayıda çevreci katıldı. DEF ve iklim değişikliği ile ilgili farklı dillerde pankart ve pankartlar taşıyan çevreciler, bu konuda adım atmayan hükümetleri eleştirdi.

DEF ve ortaklarına ev sahipliği yapan İsviçre hükümetine de tepki gösteren çevreciler, DEF’i sadece ekonomik sorunlar için örgütlendiği, iklim değişikliği ve diğer değerli konulara çözüm önermediği gerekçesiyle eleştiriyor.

Davos Hill’i eleştiren “WEF Strike” adlı örgütün üyesi Gianna Catrina, son 2 yıldır olduğu gibi bu yıl da WEF’i protesto ettiklerini söyledi.

“Küresel ekonominin seçkinlerini protesto etmek için buradayız. Çünkü şu anda bir ekolojik kriz var ve bunu mevcut ekonomik sistem besliyor” dedi.

Son yüzyılda yapılanlar nedeniyle çevre krizi ve toplumsal sorunların yaşandığını belirten Catrina, ekonomik kâra odaklanmak yerine insana ve doğaya önem verilmesi gerektiğini ifade etti.

Strike WEF’in bir diğer üyesi Claudio Bernard, bugünkü eylemi DEF ile olan sorunları ortaya çıkarmak ve bu düzenlemeye neden karşı olduklarını göstermek için düzenlediklerini belirtti.

Bernard, “DEF, güçlü ve varlıklı insanlar tarafından oluşturulmuş bir yapıdır. Geri kalanlar dışarıda kalıyor” dedi.

orhangazi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu