Haber

İsmail Balaban Kumluca’nın Başpehlivanı oldu

Kumluca’da Tarım ve Seracılık Şenliği etkinlikleri kapsamında düzenlenen 24. yağlı güreşlerde İsmail Balaban başpehlivan oldu.

Türkiye’nin farklı şehirlerinden 13 bedende yaklaşık bin 72 sporcunun katıldığı Kumluca Şehir Stadyumu’ndaki güreşler yaklaşık 12 saat sürdü. 66 güreşçi müsabakalarda üstünlük sağlamak için kıyasıya mücadele etti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun izlediği kıyasıya güreşler sonucunda Kırkpınar başpehlivanlarından İsmail Balaban ile Hüseyin Gümüşalan finalde mücadele etti.

24. Kumluca Yağlı Güreşleri’nde her iki başpehlinin de kontrollü bir çaba gösterdiği karşılaşmada rakibini mağlup eden İsmail Balaban başpehlivan oldu.

Güreş şampiyonalarında Hüseyin Gümüşalan ikinci, Kürşat Şevki Korkmaz ve İsmail Koç üçüncü oldu.

Başpehlivan İsmail Balaban ve diğer üst düzey güreşçilere protokol üyeleri tarafından altın kemer, kupa ve madalyaları takdim edildi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Şef Pehlivan İsmail Balaban, uzun ve yoğun bir çalışmanın sonucunda başpehlivan olmaktan mutluluk ve gurur duyduğunu belirterek, ailesine ve destekçilerine teşekkür etti. – ANTALYA

haber-cameli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu