Ekonomi

Türkiye ile Suudi Arabistan Arasında Çeşitli Alanlarda İmzalanan Anlaşmalar

Türkiye Cumhuriyeti ile Suudi Arabistan Krallığı arasında doğrudan yatırım, savunma sanayi, enerji, savunma ve bağlantı alanlarında mutabakat zaptı imzalandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman başkanlığındaki heyetler arasında yapılan görüşmelerin ardından anlaşmalar imzalandı.

Türkiye Cumhuriyeti ile Suudi Arabistan Krallığı Arasında Doğrudan Yatırımın Teşviki Alanında İşbirliğine Dair Mutabakat Zaptı, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu ve Suudi Arabistan Yatırım Bakanı Khalid Al-Falih tarafından imzalandı. Suudi Arabistan.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İrtibat Bürosu ile Suudi Arabistan Krallığı Enformasyon Bakanlığı Arasında İletişim Alanında İşbirliğine Dair Mutabakat Zaptı’nı Cumhurbaşkanlığı İrtibat Lideri Fahrettin Altun ve Suudi Arabistan Medya Bakanı Salman bin Yusuf el-Devsari imzaladı.

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı ile Suudi Arabistan Krallığı Savunma Bakanlığı Arasında Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler İle İşbirliği Uygulama Planı

Suudi Arabistan Savunma Bakanı Prens Halid bin Salman Al-Suud tarafından imzalandı.

Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Adi Kaynaklar Bakanlığı ile Suudi Arabistan Krallığı Enerji Bakanlığı Arasında Yetki Alanında Mutabakat Zaptı, Enerji ve Adi Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ile Prens Abdülaziz bin tarafından imzalandı. Suudi Arabistan Enerji Bakanı Salman Al-Suud.

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar ile Suudi Arabistan Savunma Bakan Yardımcısı Halid Bin Hüseyin El Bayari, Milli Savunma Bakanlığı ile Baykar arasında İşbirliği Anlaşmasına imza attı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu